РЕЖИМ РОБОТИ:
понеділок - неділя:
8.00 - 21.00
(без вихідних)
м. Вінниця, 2 склади в місті
м. Вінниця
(043) 26-99-715
(067) 533-43-99
(095) 260-47-75
(093) 170-14-17
(098) 234-98-45
(099) 49-175-29
Показати всі номери

Як правильно клеїти гіпсокартон?

Безкаркасний монтаж, при належній акуратності виконавця, здатний конкурувати з популярними способами монтажу на сталеві або дерев'яні профілі. Він вимагає мінімум інструментів, може здійснюватися однією людиною, а з витратних матеріалів потрібен лише клей для гіпсокартону.

Вибір прийомів монтажу залежить від нерівності поверхні. При величині перепаду:

  • до 4 мм - облицювання роблять за допомогою клею Кнауф Перлфікс, який наносять у вигляді смуг;
  • до 20 мм - за допомогою клею Кнауф Перлфікс, який наносять великими мазками (див. Малюнок 1);
  • до 40 мм - на наклеєний каркас із того ж гіпсокартону (див. Малюнок 2)

Тому, перед тим як купити клей для гіпсокартону, слід оцінити ступінь нерівності поверхні, і, відповідно, кількість необхідних матеріалів. Витрата монтажної суміші Knauf Perlfix на 1 квадратний метр становить 5 кг. У випадку обмеженого бюджету, база будівельних матеріалів «КУБ» пропонує клей Master Unifix одеського виробництва.

Підготовка поверхні і матеріалу:

1. Стіни ретельно очистити від пилюки, цвяхів, залишків погано пов'язаної з основою штукатурки.

2. Для оцінки величини перепадів виміряти стіни і визначити прийом облицювання.

3. Прогрунтувати поверхню відповідною ґрунтівкою:

  • стіни, що погано вбирають вологу, обробляють ґрунтівкою Ceresit СТ-17;
  • стіни, що добре вбирають вологу - ґрунтівкою Front (концентрат 1: 4).

Грунтівці слід дати просохнути. Клеїти гіпсокартон можна лише на суху поверхню.

За допомогою рівня розмітити стіну. У гіпсокартоні вирізати отвори під електрофурнітуру і отвори по торцях листів, прилеглих до бічної стіни, в місцях стиків листів, зняти фаску, якщо край листа не заводський.

Монтаж листів гіпсокартону

Гіпсокартон монтується на стіни з проміжком у 10-15 мм від рівня чистової підлоги - підготуйте підкладки потрібної товщини.

1. Якщо величина перепаду менше 4 мм, зубчастим шпателем 12-14 см нанесіть клей Перлфікс по периметру аркуша і однією-двома смугами уздовж аркуша ближче до середини. Підніміть лист, встановіть його на підкладки і притисніть до стіни. Вирівняйте лист за допомогою правила до затвердіння клею.

2. Якщо величина перепаду до 20 мм, для полегшення монтажу встановіть в стіну опорні дюбелі, виставлені в рівень майбутньої поверхні. За допомогою рівня, розмітьте стіну з таким розрахунком, щоб на кожен лист гіпсокартону приходилось не менше 4-6 дюбелів. Висвердліть отвори для пробок і поверніть шурупи на максимально можливу глибину, встановлюючи їх в одну площину за допомогою рівня.

Перенесіть розташування дюбелів на гіпсокартон. На лист нанесіть мазками клей Кнауф Перлфікс на позначені місця і по периметру. Притисніть лист, встановивши на підкладки, до стіни до упору на дюбелі. Вирівнювання проводиться за допомогою правила і постукування по листу в місцях установки дюбелів.

3. Якщо величина перепаду більше 20 мм, спочатку на стіну монтуються, за допомогою клею Перлфікс і вирівнюються в рівень, смуги гіпсокартону, до яких тим же клеєм кріпляться листи.

Усі суміші готуються в суворій відповідності до рекомендацій виробника. Для перемішування клейової суміші  не слід використовувати міксери і насадки на дриль.

Як бачите, безкаркасний монтаж цілком можна зробити власними силами. Незважаючи на те, що ціна на Perlfix у Вінниці досить демократична, для економії бюджету варто звернути увагу на клей Майстер Уніфікс, що має ті ж характеристики.

Купити клей для гіпсокартону недорого Ви завжди зможете на базі будівельних матеріалів "КУБ".


Залиште свій коментар про як правильно клеїти гіпсокартон?

Знайшли помилку?