РЕЖИМ РОБОТИ:
понеділок - неділя:
8.00 - 21.00
(без вихідних)
м. Вінниця, 2 склади в місті
м. Вінниця
(043) 26-99-715
(067) 533-43-99
(095) 260-47-75
(093) 170-14-17
(098) 234-98-45
(099) 49-175-29
Показати всі номери

Переваги гіпсокартонних систем

Існує декілька способів вирівнювання поверхонь (стін і стель) у приміщенні, один з яких - застосування гіпсокартонних плит (ГКП). Перевагою цього матеріалу є його екологічність, зручність монтажу і універсальність розмірів - 2 м, 2,5 м, 3 м, а також широка область застосування (використовується у приміщеннях як зі звичайною, так і з підвищеною вологістю).

Профілі та інші елементи каркасу

Монтаж ГКП здійснюється за допомогою профілів - направляючого UD і CD.

Профіль для ГКЛ можна розділити на:

  • економ (0,38 мм) - для невеликих, полегшених конструкцій;
  • стандартний (0,45 мм) - для обробки великої площі;
  • посилений (0,55 і 0,6 мм) - для багаторівневих конструкцій; витримує додаткове навантаження.

Для монтажу конструкції знадобляться саморізи 9,5 мм і спеціальні кріплення - підвіси (П-подібні, анкерно-поворотні, дворівневі), з'єднувачі (прямі, бічні) і універсальні з'єднання - "краб". Після цього саморізами по металу кріпимо листи гіпсокартону, попередньо підігнавши їх за розмірами стелі.

Різновиди ГКЛ

  • У формуванні багаторівневих конструкцій з вигинами і арками використовується гіпсокартон арочний, і відповідний профіль, що дозволяє створити унікальний дизайн Вашого будинку. Арочний гіпсокартон має товщину 6,5 мм. Його використовують для дверних і віконних арок, для обшивки гвинтових сходів і ніш. Виготовляють арочний гіпсокартон з більш якісного картону, тому він може вигнутися без пошкоджень і розтріскування.
  • Застосування вологостійкого гіпсокартону дозволяє домогтися рівної поверхні у таких приміщеннях як санвузли, кухні, ванни та інші господарські приміщення. Щоб уникнути виникнення цвілі і грибків, вологостійкий ГКЛ просочений антисептичним розчином.
  • Стіновий гіпсокартон Кнауф служить матеріалом для вирівнювання стін, може використовуватися при переплануванні приміщень за допомогою вибудовування перегородок з використанням профілю UW (стієчний) і CW (опорного), або UD/CD. Товщина стінового і вологостійкого ГКЛ більша, ніж у стельового і арочного, і становить - 12,5 мм, ширина -1,20 м, а от довжина буває 2 м, 2,5 м і 3 м.

Перевагою 2 м гіпсокартону є його легкість під час монтажу та занесення, на відміну від гіпсокартону довжиною 3 метри. До переваг останнього відноситься його площа, яка дозволяє "зашити" - 3,6 м2 поверхні, трішки ускладнюючи при цьому процес монтажу і занесення в приміщення.

  • Для обробки камінів і печей використовується надійний вогнестійкий гіпсокартон (Knauf), товщиною 12,5 мм, довжиною 1,20 м і шириною 2,5 м. Вогнестійкий гіпсокартон забезпечує максимальний протипожежний ефект. Каркас для вогнестійкого гіпсокартону ні в якому разі не повинен бути виготовлений із дерев'яних брусів, він обов'язково повинен бути виготовлений з металевих профілів, і, по можливості, швів на конструкції повинно бути якомога менше.

Щоб здійснити задуманий яскравий і оригінальний ремонт за допомогою гіпсокартонних плит, необхідно визначитися з матеріалами та їх призначенням. Обов'язкова вимога - це рівна поверхня в точках монтування. Саморізи вкручуйте акуратно, якщо Ви їх сильно затягнете, гіпсокартон може бути пошкоджений.

Перепланування приміщень за допомогою гіпсокартону

Під час перепланування приміщень також можна використовувати конструкції з гіпсокартону. З їхньою допомогою можна розділити приміщення за своїм бажанням. Для вибудовування перегородки потрібен металевий каркас, який облицьовується гіпсокартоном. Каркас являє собою змонтовані профілі UW і CW. Довжина профілю може бути 3 і 4 м, ширина - 50 мм, 75 мм, 100 мм.

Якщо поверхня цегляна або бетонна, то використовують дюбелі довжиною 40 мм, діаметром 6 мм. Якщо поверхня з менш щільних матеріалів, наприклад, силікатний блок, монтаж проводиться дюбелями довжиною 80 мм і діаметром 8 мм. З метою підвищення звукоізоляції і теплозаощадження, між профілями укладається утеплювач, це може бути скловата для перегородок або базальтова вата.

Трохи рідше використовується метод безкаркасного монтажу гіпсокартонних листів - облицювання стін за допомогою клею для гіпсокартону (Knauf Perlfix). Під час монтажу таким способом, основа повинна бути рівною, допускається відхилення, не більше ніж 30 мм.

Для правильного завершення облицювальних робіт необхідно потурбуватись про шви - стики гіпсокартону. Для закладення швів рекомендується використовувати шпаклювальну суміш - Knauf Fugenfuller із застосуванням армуючої стрічки. Якщо поверхня готується під дорогу декоративну штукатурку або фарбування водоемульсійними фарбами, рекомендується використовувати гіпсову шпаклівку Knauf Uniflot, яка застосовується без армуючої стрічки.

Робота з гіпсокартонними плитами не складна. Цей матеріал допоможе Вам втілити задумане в реальність!


Залиште свій коментар про переваги гіпсокартонних систем

Знайшли помилку?