РЕЖИМ РОБОТИ:
понеділок - неділя:
8.00 - 21.00
(без вихідних)
м. Вінниця, 2 склади в місті
м. Вінниця
(043) 26-99-715
(067) 533-43-99
(095) 260-47-75
(093) 170-14-17
(098) 234-98-45
(099) 49-175-29
Показати всі номери

Наливна підлога своїми руками

Ще не так давно для влаштування рівної підлоги під укладання плитки, ламінату, ковроліну та інших покриттів доводилося звертатися до професіоналів. Сучасні будівельні матеріали перетворюють раніше недосяжну мрію в реальність - влаштувати ідеально рівну наливну підлогу своїми руками, навіть якщо відсутні досвід і спеціальні знання, може будь-який домашній майстер.

Вибір суміші для вирівнювання підлоги

Стан чорнової підлоги може бути різним, тому і витрата суміші для наливних підлог, і прийоми, якими буде влаштовуватися наливна підлога, можуть дещо відрізнятися. Перш за все, огляньте поверхню під заливку, і за допомогою довгого правила або рівня, визначте перепад висот - від цього залежить вибір суміші для підлоги:

  • якщо перепад менше 15 мм, то підійде полімерцементна самовирівнювальна суміш Церезіт СН 69;
  • для перепадів більше 15 мм, частіше використовується стяжка, що має великий діапазон товщини (наприклад, Euromix EF 150). За рахунок в'язкості і підвищеного зчеплення з основою, вона не сповзає під дією сили тяжіння і її можна  розподілити по заздалегідь встановлених під кутом маяках. Нею можна влаштовувати підлоги з відхиленням по горизонталі, наприклад, для вільного стоку рідини, або, в разі необхідності, привести підлогу на рівень з вже готовими приміщеннями. Аналогічні властивості має суміш швидкого твердіння для підлоги Ceresit CN-83 зі скороченим терміном схоплювання.

На практиці, досвідчені майстри намагаються економити на витратах самовирівнювальної суміші і, хоча ціна на самовирівнюючу підлогу у Вінниці невелика, влаштовують чорнову стяжку - вирівнювач - з максимальним перепадом 3-5 мм, оскільки матеріали для піщано-цементних стяжок дешевші.

Виконання робіт

Облаштування наливної підлоги при невеликих перепадах висот дуже просте. Чорнову поверхню очищають від пилюки, тріщини розшивають, глибокі дефекти закладають. Поверхню необхідно заґрунтувати двічі. Добре підійде грунтівка Ceresit CT-17.

Суміш розчиняють чистою водою в кількості, яку планується використати за один раз. Для перемішування суміші до однорідного стану краще використовувати електродриль з міксерною насадкою. База будівельних матеріалів «КУБ» пропонує широкий вибір електроінструменту, призначеного для таких цілей.

Давши суміші відстоятися впродовж 3-5 хвилин, її знову перемішують і виливають на підготовлену поверхню, розподіляючи її рівномірно за допомогою ракеля, гумової мірної планки або зубчатого шпателя. Бульбашки повітря знижують міцність підлоги, тому вирівняну стяжку слід деаерувати, прокочуючи по ній голчастий валик.

Врахуйте, що час роботи з сумішшю - не більше 30 хвилин, тому краще працювати удвох: помічник готує нову порцію суміші, поки ви вирівнюєте підлогу. Наступну порцію слід наносити за правилом "мокре на мокре". Якщо площа підлоги понад 20 м2, слід влаштувати деформаційні шви перпендикулярно довгій стіні і по периметру.

Використання маяків

При значних перепадах можна не влаштовувати чорнової стяжки, а спробувати, все-таки, добитися відмінних результатів, заливаючи підлогу по маяках. І у цьому випадку можна трохи заощадити на матеріалах, влаштувавши маяки з штукатурної суміші:

  • встановіть у підлозі ряд дюбелів з таким розрахунком, щоб на довжину наявного у вас правила доводилося мінімум 2 дюбелі;
  • виставте один з рядів дюбелів на мінімальну висоту перепаду, а другий ряд відрегулюйте по висоті, за допомогою рівня (водяного рівня);
  • накладіть на сусідні дюбелі одного ряду правило, і по ньому накидом розчину зробіть маяк;
  • після застигання маяків, розведіть суміш для підлоги і розлийте її, вирівнюючи правилом по маяках плавними зигзагоподібними рухами. При влаштуванні похилих стяжок слід виконувати ті ж самі дії, тільки маяки слід виставити під кутом до горизонталі.

Інші нюанси

Наливні підлоги можна експлуатувати вже через 6-8 годин після влаштування, але укладати на них плитку, ковролін або лінолеум можна не раніше, ніж через 3-4 дні. Буває що час, відведений на роботи по наливанню підлоги, обмежений - у цьому випадку можна використовувати швидкотверднучі суміші.

Самовирівнююча суміш для підлоги Ceresit CN-72, за допомогою якої влаштовують підлоги товщиною від 2 до 10 мм, дозволяє укладати плитку на підлогу вже через добу після нанесення, а ковролін і лінолеум можна клеїти через 48 годин після влаштування стяжки.

Ціни на швидкотверднучі суміші для підлоги Церезіт СН-72 і Церезіт СН-83 вищі, ніж ціна на Церезіт СН-69, проте цілком демократичні.

База будівельних матеріалів «КУБ» допоможе вам купити суміш для вирівнювання підлоги у Вінниці за доступними цінами, супутні товари, матеріали та інструмент.


Залиште свій коментар про наливна підлога своїми руками

Знайшли помилку?